KATEGORIE
CO JE NOVÉHO

Široký výběr čerpadel

Publikováno: 14.03.2019

Široký výběr čerpadel

V naší nabídce naleznete kvalitní, léty prověřená čerpadla a tlaková nádoby pro vodárny.

Detail novinky

Jarní výbava pro Vaši zahradu s PPK Teplo domova Litomyšl

Publikováno: 14.03.2019

Jarní výbava pro Vaši zahradu s PPK Teplo domova Litomyšl

V Jarním čase přicházíme s uceleným sortimentem pro závlahy zahrádek a Vašich trávníků. V naší nabídce naleznete nejen rychlospojky a postřikovací pistole, ale i trysky a zahradní sprchy.

Detail novinky

Ravak

 

Historie společnosti

Společnost RAVAK byla založena v roce 1991 jako společnost s ručením omezeným, později v roce 1997 se stala akciovou společností, a od počátku nese název, který odráží jména svých zakladatelů – rodiny Vařekových a Kreysových. Obě rodiny firmu dosud aktivně řídí.

Zpočátku výrobní sortiment tvořily sprchové kouty a sprchové vaničky, původně v licenci francouzského výrobce. V roce 1993 RAVAK začal investovat do interního vývoje a o rok později představil sprchové kouty řady Supernova vyrobené vlastní patentovanou technologií, které dodnes spotřebitelé považují za nejspolehlivější sprchové kouty na trhu.

V roce 1997 firma rozšířila výrobu o luxusní řady sprchových koutů s povrchovou úpravou skla AntiCalc. V letech 1996 až 1997 začal RAVAK expandovat do zahraničí. První zahraniční aktivity se rozvíjely na Slovensku, v Německu, Rusku a Polsku, následovalo Maďarsko, pobaltské státy a Ukrajina. V příštích letech RAVAK rozšířil svou působnost do dalších států v Evropě a Asii, a sice do Spojených arabských emirátů, Španělska, Lotyšska, Číny, Rumunska, Kazachstánu. V současnosti má RAVAK několik dceřiných společností v zahraničí a exportuje do více jak 50 zemí v Evropě, Asii a Africe.

Rok 1998 znamenal počátek výroby akrylátových van. V roce 1999 RAVAK vyvinul originální vanu Rosa, která se stala nejprodávanější vanou v Evropě a získala prestižní ocenění na mnoha mezinárodních veletrzích. Její obrovský úspěch nasměroval vývoj produktů společnosti RAVAK na cestu praktičnosti a designu. Ve stejném roce byly na trh uvedeny hydromasážní systémy pro většinu vyráběných van.

V roce 2000 startuje spolupráce s vynikající rakouskou firmou Design Storz, jež je známá nejen svou činností v oblasti vývoje automobilů, ale i na poli designu nejrůznějšího spotřebního zboží. Ze společného vývoje se zrodily úspěšné produkty jako sprchový box Whitewater, vany Avocado, LoveStory, Magnolia a novinka roku 2009 vana XXL. Od roku 2004 začíná RAVAK spolupracovat s předním českým designérem Kryštofem Nosálem, autorem designových inovací, umyvadel z litých materiálů a van Evolution, Praktik a vany do malých koupelen BeHappy.

Komíny | Tvorba internetových obchodů